SON DAKİKA! Tüm Dünyayı ŞOKE Eden Bombalı Saldırı!

Suudi Arabistan liderliğindeki koalisyon güçlerinin, Yemen’in başkenti Sana’nın doğusunda Husileri hedef aldığı hava saldırısında 25 militan öldürülürken, 10’u yaralandı.

Suudi Arabistan liderliğindeki koalisyon güçlerinin, Yemen’in başkenti Sana’nın doğusunda Ensarullah askerlerini hedef aldığı hava saldırısında 25 asker öldürülürken, 10’u yaralandı. Suudi Arabistan geçen hafta Ensarullah’a karşı saldırı adı altında sivillerin yaşadığı evleri bombalamış ve onlarca sivili katletmişti. DÜNYA SUUDİ SALDIRILARINA SESSİZ İşgalci Suudi Koalisyonu savaş uçakları her gün Yemen’in yerleşim bölgelerini ve alt yapısını; havadan, karadan ve denizden düzenlediği saldırılarla hedef alıyor.

Suudi Arabistan bölgedeki bazı Arap ülkelerinin Koalisyonu ile birlikte Yemen’in istifa eden Cumhurbaşkanı Abd Rabbuh Mansur Hadi’yi yeniden iktidara getirmek için 26 Mart 2015’ten itibaren Yemen’e karşı savaş başlattı. Yemen Bağımsız İnsan Hakları ve Kalkınma Merkezi geçen hafta yayınladığı raporda şu açıklamalarda bulundu: ‘Amerika ve Arabistan’ın katılımıyla bin gün boyunca yapılan saldırılarda Yemen’de şehit olan ve yaralanan sivillerin sayısı, 35 bin 415 kişiye ulaşmıştır.’

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir