SON DAKİKA AKP’li Belediye Başkanı İstifa Etti

Esenyurt Belediye Başkanı AKP’li Necmi Kadıoğlu istifa etti. AKP’li Başkan Necmi Kadıoğlu, 13 yıl 8.5 ay sonra yürüttüğü başkanlık görevinden ayrılma nedenine ilişkin ise, sağlık sorunlarını gerekçe gösterdi.

Esenyurt Belediye Başkanlığı Basın Yayın Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Kadıoğlu’nun son 3 yıldır muhtelif sağlık sorunları nedeni ile tedavi gördüğü belirtildi.

Belediyeden yapılan yazılı açıklama şöyle:


AKP SÖZCÜSÜ MAHİR ÜNAL’DAN AÇIKLAMA

AKP Sözcüsü Mahir Ünal, Esenyurt Belediye Başkanı Kadıoğlu’nun istifasının önceki istifalarla benzer olmadığını, sağlık nedeniyle olduğunu söyledi.

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ünal, NTV canlı yayınında açıklamalarda bulundu.

Ünal’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Devam eden değişim ve yenileme süreci konusunda kamuoyunu bilgilendirdik. Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu istifası bunun dışında sağlık sorunları nedeniyle yapılmış bir istifa. Tedavi süreci 3 yıldır devam ediyordu. Göreve devam etme konusundaki yaşadığı kaygılardan dolayı görevden affını kamuoyuyla paylaştı. Daha önceki istifalarla benzer bir istifa değil.

Bu konuda zaten yerel yönetimler başkanlığımız böyle bir süreç başladığında kamuoyuyla paylaşıyor. Cumhurbaşkanımız bütün siyasi partileri kendi belediyeleri konusunda değerlendirme yapmaya davet ediyorum dedi. Biz kendi belediyelerimizle ilgili çalışmalarımızı başlattık.”

Odatv.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir