İstanbul’da Büyük Patlama: Ortalık Savaş Alanına Döndü!

İstanbul Gaziosmanpaşa’da, bir tekstil firmasına ait buhar kazanı henüz bilinmeyen nedenden dolayı büyük bir gürültüyle patladı.


Parçalanarak yerinden fırlayan buhar kazanı, en üst kattan sokağa düştü. Olayda bir kişi yaralanırken, patlama anı güvenlik kameralarına yansıdı.

Edinilen bilgiye göre olay, saat 11.30 sıralarında Karayolları Mahallesi 561 Sokak üzerindeki 2 katlı tekstil firmasının üst katında meydana geldi.

Henüz bilinmeyen nedenle, buhar kazanı büyük bir gürültüyle patladı. Patlamanın etkisiyle kilolarca ağırlıktaki kazan parçalanarak sokak ortasına düştü.
Bu sırada, sokakta bulunanlar büyük panik yaşadı. Patlama sırasında sokaktan geçen bir kişi yaralandı.

Patlama anı, çevredeki iş yerlerinin güvenlik kameralarına yansıdı. Savaş alanını andıran görüntülerde, patlamanın ardından buhar kazanının aşağı düştüğü görülüyor. Sokakta bulunanlar panikle kaçışıyor. Bu arada, çevredeki binadakiler de dışarı çıkarak olay yerinden kaçmaya başlıyor.

Bir başka güvenlik kamerası görüntüsünde ise, aynı sokaktaki bir iş yerinin içinden. Patlama sırasında, zarar gören iş yeri biranda toz bulutu haline geliyor. İçeride çalışanlar ise telaşla kaçmaya çalışıyor.