AKP’li Belediye Başkanı Ağlayarak Yolsuzluk Göndermesi Yaptı

Zonguldak’ta AKP’li Gökçebey Belediye Başkanı Vedat Öztürk hem görevinden hem de partisinden istifa etti: “Bana kumpas kuranlara hepsinin hesabını tek tek soracağım.”

Öztürk, Devrek ilçesinde 29 yıl boyunca zabıta memurluğu ve müdürlüğü yapmasının ardından 2014’teki seçimde AKP’den belediye başkanı seçilmişti.

İstifasını belediye binası önünde açıklayan Öztürk, ‘bir ayrılık’ olacağını ancak bunun ne kadar süreceğini halkın belirleyeceğini kaydetti.

“Bana kumpas kuranlara hepsinin hesabını tek tek soracağım” diyen başkan, kendisini başkanlık makamına halkın getirdiğini, bu şekilde gitmemesi gerektiğini söyledi.

‘Bazı şer güçler ve şerefsiz odaklar’ nedeniyle bu duruma geldiklerini ifade eden Öztürk, şunları kaydetti: “Benimle ilgili kim spekülasyon yapıyorsa, kim ne söylüyorsa biz buradayız, ailem de burada. Bana yazılanları, çizilenleri ne varsa benim ailem bilir. Şimdi beyefendi diyormuş ki ‘Biz bir şey söylersek hanımı rencide olur.’ Böyle bir şey yok. Benim hanımım ne yaptığımı, nasıl gezdiğimi biliyor arkadaşlar. Böyle bir durum yok ama o şer güçler, biz buraları imar ederken bizim altımızı oymaya kalktılar. Böyle bir terbiyesizlik, böyle bir şey yok. Nasıl bu insanları böyle gözü yaşlı bırakırsınız? Bu ihaneti 2019 Mart ayında soracaksınız arkadaşlar.”

‘Sandıktan ne çıkar göreceğiz’

Kendisinin istifa etmediğini, istifa ettirildiğini dile getiren Öztürk, şöyle devam etti: “Şimdi bir belediye başkanı halkın oyuyla gelmiş. Bu kadar mı vefa olur… İnsanın hatası olur mu, olur. Herkesin hatası olur mu, olur. ‘Hatası olmuş, onu şöyle yapalım, düzeltelim’ denir. Muhatap bulamıyorsunuz arkadaşlar. Bu ne demek biliyor musun? Yüzde 50’yi silip atmak demektir. Onların düşüncesi şu: 2019’a kadar yeni belediye başkanını hazırlarız, hem toparlanırız. Ben de diyorum ki 2019 seçimlerinde o sandıktan top mu çıkar bomba mı çıkar hep birlikte göreceğiz.”

“Şükür Allah’a yolsuzluğumuz yok, usulsüzlüğümüz yok, FETÖ bağlantımız yok” diyen AKP’li başkan, AKP içinde siyaset yapma imkanı kalmadığını ifade etti.

Bazı grupların, “Sayın cumhurbaşkanım, belediye başkanı kendine çalışıyor. Hiç sizi düşünmüyor. Bu adamla mı siyaset yapacaksınız?” diye yazdığını ifade eden Öztürk sözlerini şöyle sürdürdü: “Genel merkeze çağrılıp bana bunlar hakkında soru sorulması doğru mu arkadaşlar?

Bundan sonra en yüksek irade sizin iradeniz olacak. Bunu önümüzdeki süreçte göreceğiz. Siz bana yapılanları benden daha iyi biliyorsunuz. Sizin olduğunuz yerde kimse hesap yapamayacak. Bu alicengiz oyunlarını zamanla sizlere anlatacağım. Kim bunları yaptıysa, kim benim hakkımda oyunlar oynadıysa Allah belasını versin diyorum.”

KAYNAK DİKEN.COM

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir