Başbakan Binali Yıldırım’dan FLAŞ İstifa Açıklaması

Başbakan Binali Yıldırım'dan FLAŞ İstifa Açıklaması

...

05 Nisan 2018 - 20:56

Başbakan Yıldırım, Mehmet Şimşek'in istifa ettiği yönündeki iddialara ilişkin yaptığı açıklamada, "İddialar, dedikodular Ankara'da bitmez. Mehmet Şimşek arkadaşımız görevinin başındadır. "dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, Moğolistan'a hareketi öncesi havalimanında açıklama yaptı. Mehmet Şimşek'in istifa ettiği yönündeki iddialara ilişkin açıklama yapan Yıldırım, "Mehmet Şimşek arkadaşımız görevinin başındadır" dedi.

"MEHMET ŞİMŞEK GÖREVİNİN BAŞINDADIR"

Başbakan Binali Yıldırım, Mehmet Şimşek'in istifa ettiği yönündeki iddialar için, "İddialar Ankara'da bitmez. Mehmet Şimşek arkadaşımız görevinin başındadır. Bugünde İstanbul'da ekonomi konulu bir toplantı için oradadır. Arkadaşımız görevinin başındadır. Bakanlar Kurulu'nda kimi ne zaman değişiklik yapacağımıza karar verdiğimiz de yaparım ama gündemimizde böyle bir konu yok. Hükümetimizin çalışmaları kararlı bir şekilde sürüyor." ifadelerini kullandı.

"ABD GELDİ, FRANSA AYAĞI SÜRÜYOR"

Münbiç ile ilgili açıklamalarda bulunan Başbakan Yıldırım, "Münbiç her nedense münbit bir yer. Herkes oraya hevesleniyor. ABD geldi, Fransa ayağını sürüyor. Belki başkaları da gelir. Ama kimse buranın sahiplerinin kim olduğunu sormuyor. Buranın sahipleri belli ve buranın sahipleri memleketlerinde topraklarından ediliyor, itiliyor kakılıyor. Dışarıdan gelenler de baş köşede oturuyor. Bırakın da bu insanlar kendi memleketlerinde kendi geleceklerine kendileri karar versinler.

"KİMİN GELDİĞİNİN HİÇ ÖNEMİ YOK, TERÖR VARSA BİZ TAVİZ VERMEYİZ"

Bizim hassasiyetimiz bellidir. İster Münbiç olsun, ister Fırat'ın doğusu ya da batısı olsun, terör tehdidi var olduğu müddetçe biz o bölgelerde hiçbir şekilde taviz vermeyiz, bu mücadeleyi sürdürürüz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Fahriye Evcen Burak Özçivit'i rezil etti!
Fahriye Evcen Burak Özçivit'i rezil etti!
Fenebahçe şampiyonluk için son virajda!
Fenebahçe şampiyonluk için son virajda!