SON DAKİKA :

2013 KYK Burs sonuçlar açıklandı!

2013 yılı KYK burs sonuçları açıklandı. KYK Başbakanlık bursları en ucuz fiyatları belli oldu. KYK Başbakanlık Bursu Kasım sonu denildiği gibi oldu ve açıklandı. İşte KYK burs sonuçları burada.
Bu haber 2013-11-17 eklenmiştir.
2013 KYK Burs sonuçlar açıklandı!

2013 yılı KYK burs sonuçları açıklandı. KYK Başbakanlık bursları en ucuz fiyatları belli oldu. KYK Başbakanlık Bursu Kasım sonu denildiği gibi oldu ve açıklandı.

KYK BURS VE KREDİ SONUÇLARI

 

Üniversitelere yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından  öğrencileri yeni bir sonuç açıklama heyecanı sardı. Bu yıl üniversiteye girmeye hak kazanan öğrencilerinin bir çoğunun başvuruda bulunduğu Kredi ve Yurtlar Kurumu Burs ve Kredi Başvuru sonuçları büyük bir heyecanla bekleniyor.
 
Geçtiğimiz aydan itibaren başvuruları kabul eden KYK' nın burs ve kredi almaya hak kazanan öğrencileri Aralık ayının ilk haftası açıklaması bekleniyor. Sonuçlarının açıklanmasının ardından adaylar bu yıldan itibaren burs veya kredi hakkı kazanı kazanamadıklarını KYK' nın resmi internet adresinden öğrenebilirler. Hak kazanan öğrenciler ilk burslarını 7 Ocak 2014 tarihinde alacaklar.

 

Üniversitelere yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından  öğrencileri yeni bir sonuç açıklama heyecanı sardı. Bu yıl üniversiteye girmeye hak kazanan öğrencilerinin bir çoğunun başvuruda bulunduğu Kredi ve Yurtlar Kurumu Burs ve Kredi Başvuru sonuçları büyük bir heyecanla bekleniyor.

KYK Kredi ve Burs nedir ?

 

T.C. vatandaşı yüksek öğrenim gören başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrencilere 5102 sayılı Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Burs/kredi verilmesine ilişkin Kanun hükümlerine göre karşılıksız verilen paradır.

 

 Burstan yararlanacak öğrenciler,

 

• Ön lisans öğrencileri,

 

• Lisans öğrencileri,

 

• Açık Öğretim öğrencileri,(Sadece öncelikli öğrenciler; şehit veya gazi çocuğu,anne ve babası her ikisi de ölü olanlar vb.)

 

• İki yıllık okullardan mezun olup, dört yıllık okulların üçüncü sınıfına dikey geçiş sınavı ile ara vermeden kayıt yapan öğrenciler,( intibak veya hazırlık sınıfında burs verilmez.)

 

• Yüksek Lisans(Master ve Doktora) öğrencileri,(hazırlık sınıfında burs verilmez)

 

• Vakıf Üniversitesi öğrencileri,

 

• LYS sonucunda sayısal, sözel, eşit ağırlık ve yabancı dil dallarında ilk 100'e giren öğrenciler,(öncelikli olarak),

 

• Üniversite kontenjanından bildirilen öğrenciler,

 

• Ülke adına müsabakalara katılan, Milli olmuş Amatör Sporcu olan öğrenciler,

 

• İkinci öğretim de okuyan öğrenciler,burstan yararlanabilmektedir.

 

Not:Burs alan öğrenciye öğrenim kredisi, öğrenim kredisi alan öğrenciye ise burs verilmemektedir. Bir öğrenci hem burs hem de öğrenim kredisi alamaz.


Son Eklenen Foto Galeriler
ETİKETLER :
Yorumlar
Yorum Yaz
Adınız :
Başlık :
Yorumunuz :
   
   
Anket
49 rehine sizce nasıl serbest kaldı?
MİT sayesinde
ABD teslim etti
IŞİD serbest bıraktı
Son Eklenen Foto Galeriler
Facebook'ta Haberoku24
Twitter'da Haberoku24
Arşiv Arama
- -
Haber Oku 24 - haber, haberler, haber siteleri, haber portalları, gazete haberleri, gazete siteleri, gündem haberleri, ekonomi haberleri, spor haberleri, memur haberleri, magazin haberleri
© Copyright 2013 Haberoku24. Tüm hakları saklıdır.
Haberoku24.com'da 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır. Uygunsuz bir haber veya içerik olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz.