SON DAKİKA :

2013 KYK Başbakanlık Bursları Açıklandı Mı? Başbakanlık Bursları Açıklandı Mı?

2013 KYK Başbakanlık Bursları Açıklandı Mı? Başbakanlık Bursları Açıklandı Mı?
Bu haber 2013-11-05 eklenmiştir.
2013 KYK Başbakanlık Bursları Açıklandı Mı? Başbakanlık Bursları Açıklandı Mı?

2013 KYK Başbakanlık Bursları Açıklandı Mı? Başbakanlık Bursları Açıklandı Mı?

Üniversiteyi kazanan öğrencilerin en büyük sıkıntılarından birisi hem harç paralarını karlışamaları hem de yeni bir düzen kurmalarıdır. Bu süreçte ihtiyacı gerektiğinden fazla olan öğrenciler çeşitli kurumlara başvurarak burs almak istemektedir. Bu burs çeşitlerinden birisi ise başbakanlık bursu olmaktadır. Öğrencilerin 2013 başbakanlık burs sonuçlarını merak ettiği de açıkca ortadadır.

KYK'nın resmi internet sitesinde Burs sonuçları 7 Ocak 2014'te açıklanacak ve burslar o tarihten itibaren dağıtılmaya başlanacak. Başbakanlık bursunu almaya hak kazanan öğrenciler 7 Ocak 2014 tarihinden itibaren hak kazandıkları miktarı alabilirler.

KYK Kredi ve Burs nedir ?
T.C. vatandaşı yüksek öğrenim gören başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrencilere 5102 sayılı Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Burs/kredi verilmesine ilişkin Kanun hükümlerine göre karşılıksız verilen paradır.

 

 Burstan yararlanacak öğrenciler,
• Ön lisans öğrencileri,

• Lisans öğrencileri,

• Açık Öğretim öğrencileri,(Sadece öncelikli öğrenciler; şehit veya gazi çocuğu,anne ve babası her ikisi de ölü olanlar vb.)
• İki yıllık okullardan mezun olup, dört yıllık okulların üçüncü sınıfına dikey geçiş sınavı ile ara vermeden kayıt yapan öğrenciler,( intibak veya hazırlık sınıfında burs verilmez.)

• Yüksek Lisans(Master ve Doktora) öğrencileri,(hazırlık sınıfında burs verilmez)

• Vakıf Üniversitesi öğrencileri,• LYS sonucunda sayısal, sözel, eşit ağırlık ve yabancı dil dallarında ilk 100'e giren öğrenciler,(öncelikli olarak), • Üniversite kontenjanından bildirilen öğrenciler,
• Ülke adına müsabakalara katılan, Milli olmuş Amatör Sporcu olan öğrenciler,
• İkinci öğretim de okuyan öğrenciler,burstan yararlanabilmektedir.
Not:Burs alan öğrenciye öğrenim kredisi, öğrenim kredisi alan öğrenciye ise burs verilmemektedir. Bir öğrenci hem burs hem de öğrenim kredisi alamaz.
Son Eklenen Foto Galeriler
ETİKETLER : başbakanlık burs sonuçları başbakanlık bursları başbakanlık burs sonucu 2014 başbakalık burs 2013 başbakanlık burs
Yorumlar
Yorum Yaz
Adınız :
Başlık :
Yorumunuz :
   
   
Anket
49 rehine sizce nasıl serbest kaldı?
MİT sayesinde
ABD teslim etti
IŞİD serbest bıraktı
Son Eklenen Foto Galeriler
Facebook'ta Haberoku24
Twitter'da Haberoku24
Arşiv Arama
- -
Haber Oku 24 - haber, haberler, haber siteleri, haber portalları, gazete haberleri, gazete siteleri, gündem haberleri, ekonomi haberleri, spor haberleri, memur haberleri, magazin haberleri
© Copyright 2013 Haberoku24. Tüm hakları saklıdır.
Haberoku24.com'da 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır. Uygunsuz bir haber veya içerik olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz.